Testovi mobitela

XIAOMI Mi4

Mi4 Mi4 Mi4 Mi4 Mi4 Mi4 Mi4 Mi4 Mi4 Mi4 Mi4 Mi4 Mi4 Mi4 Mi4 Mi4 Mi4 Mi4 Mi4 Mi4
Ocijeni mobitel:
Osnovne informacije
Predstavljen 06-2014
Vrsta uređaja Smartphone
Frekvencija 850 / 900 / 1800 / 1900 / 3G
Hrvatski izbornik Ne
Dimenzije uređaja (mm) 139,2 x 68,5 x 8,9
Masa uređaja (g) 145
Operativni sustav Android 4.4 KitKat
Chipset Qualcomm Snapdragon 801
Procesor Krait 400
Frekvencija procesora 2,50 GHz
Broj jezgri procesora 4
Grafički procesor Adreno 330
Ekran i tipkovnica
Dijagonala ekrana (inča) 5
Rezolucija ekrana 1080 x 1920
Tehnologija ekrana IPS
Broj boja ekrana 16,7 milijuna
Vrsta ekrana Osjetljiv na dodir
Pikseli po inču (ppi) 441
Multitouch Da
Tipkovnica Virtualna
Memorija
Interna memorija telefona 16 GB
RAM memorija 3 GB
Telefonski imenik Neograničeno
Kamera
Rezolucija stražnje kamere 13 megapiksela (4600 x 2832)
Rezolucija prednje kamere 8 megapiksela (3264 x 2448)
Bljeskalica LED
Autofokus Da
Stabilizacija slike Da
Rezolucija video snimanja 1920 x 1080
Prijenos podataka
GPRS Da
EDGE Da
UMTS (3G) Da
HSDPA / HSUPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
LTE (4G) Ima
Infracrveni port (IrDA) Da
Bluetooth Da (4.0)
NFC Ne
WLAN WiFi 802.11 b/g/n
WiFi hotspot Da
DLNA Da
Flash Da
HTML5 Da
Baterija
Vrsta baterije Li-Ion
Kapacitet baterije (mAh) 3080
Vrijeme čekanja 3G (h) 280
Brzo punjenje Ne
Bežično punjenje Ne
Multimedija
Diktafon Da
Glazbeni player Da
Video player Da
FM radio Da
3,5 mm ulaz Da
USB microUSB 2.0
HDMI Nema
MHL Da
Dodatne funkcionalnosti
E-mail klijent Da
MMS Da
Java Da
Navigacija GPS, A-GPS, GLONASS
Organizator Da
Dodatno Travel Charger punjač
Mobil.hr testovi
Vrijeme uključivanja uređaja (s) 24
Vrijeme uključivanja kamere (s) 1
Benchmark test Quadrant (bodova) 24148
Trajanje baterije u praksi (dana) 2
Dužina kabela punjača (cm) 100
Gdje kupiti
Cijena 3.179 kuna
Info Honorbuy.com



http://www.honorbuy.com/
Pogledajte cijenu mobitela na nabava.net
Nabava.net

 

Premium Kinez
Autor: Ivan Luzar

Kinezi ne rade samo budget modele. Xiaomi Mi4 je prvi konkurent u premium segmentu

Kineski startup Xiaomi već je dobro poznat na Dalekom Istoku. Došlo je vrijeme da se dokaže i na europskom tržištu, a Mi4 je dostojan konkurent najjačima na tržištu. Od nekih je vrhunskih čak i jači, pogledate li na tablicu s karakteristikama koja pokazuje čak 3 GB radne memorije. Prvi u Hrvatskoj donosimo detaljan, ekskluzivni test / recenziju Xiaomi Mi4.
 

Pogledajte kompletnu ponudu Xiaomi mobitela i tableta: http://www.honorbuy.com 

Sadržaj pakiranja

U smeđoj kartonskoj kutiji koja se doima kao da je od recikliranog papira nalazimo USB adapter za sjevernoameričke utičnice i USB kabel duljine 100 cm. Izvan kutije pak, dobavljač je priložio zaštitnu foliju za ekran, ispravljač za srednjoeuropske utičnice, adapter za 12 V automobilski priključak, preklopnu masku i maleni stylus za pisanje po ekranu. Bogata je oprema.

Ergonomija, dizajn i izrada

Dizajnom Xiaomi Mi4 nedvojbeno podsjeća na iPhone 5, no uvećan na veličinu iPhonea 6. Pravilne metalne bočne stranice zaobljene su pri rubu, a metal je na 4 mjesta prekinut bijelom plastikom. S lijeve bočne stranice nalazimo micro SIM utor, pri vrhu 3,5 mm audio priključak i infracrveni odašiljač. Desno nalazimo sve hardverske tipke, tipke za reguliranje glasnoće i podno njih tipku za zaključavanje. S donje strane nalazimo pak micro USB utor i mono zvučnik. Stražnja strana udomila je 13-megapikselnu kameru i njenu LED bljeskalicu. Podno ekrana nalazimo 3 navigacijske kapacitivne tipke, multitasking, home i tipku za nazad. Ispod njih nalazimo i LED notifikacijsko svjetlo koje je jedva vidljivo, svjetlilo ili bilo isključeno. Iznad ekrana su pak zvučnik za razgovore i čak 8-megapikselna prednja kamera.

 

Na kućištu, osim nekoliko kineskih znakova ne nalazimo puno dokaza da se radi o kineskom mobitelu. Iznimno čvrsta izrada uparena je i s vrhunskim materijalima poput onih na Sonyjevim flagshipovima. Stražnja stranica se doima kao da je od stakla, no sačinjena je ipak od visokopolirane plastike koja na sebi ima karirani motiv vidljiv samo pri određenom kutu upadanja svjetlosti. Sukladno vrhunskim materijalima, osjećaj u ruci je nedvojbeno premium, a najbolja usporedba bila bi sa Sonyjevom Xperijom Z3. Nigdje nismo primijetili da Mi4 pucketa ili da je izrada išta manja nego odlična.

Ekran i tipkovnica

5-inčni ekran Xiaomija Mi4 je Full HD rezolucije u IPS LCD tehnologiji, no sam ekran nije zaštićen nikakvom zaštitom poput Gorilla Glassa; stoga je neizbježno korištenje priložene zaštitne folije. Boje i kutovi gledanja su među najboljima koje smo imali prilike vidjeti, a ekran  kao i kvalitetu izrade mogli bismo usporediti sa Sonyjevom Xperijom Z3. Svjetlina ekrana dovoljno je dobra da je ekran čitak i pri direktnom osvjetljenju, a razina osvjetljenja također može otići toliko nisko da ne slijepi u potpunom mraku.

 

Iako smo jezik mobitela postavili na engleski, kao i tipkovnicu, dogodilo se da se sama prebacila na kinesku, iako je imala prikazane uobičajene QWERTY tipke. Češće nam se to desilo dok smo bili u Xiaomijevim aplikacijama, no i kod pregledavanja Interneta znala se desiti takva greška. Tipkanje je vrlo ugodno zbog dobre dijagonale ekrana, a sam ekran vrlo precizno reagira na dodire. Tipkovnica također ima i dodatni 5. red u kojem se prikazuju brojevi, no ne u svim aplikacijama već primjerice u unosu e-mail adresa u za njih predviđena polja.

Operativni sustav, sučelje i brzina rada

Na prvu, teško je prepoznati da je Xiaomi Mi4 Android uređaj. Verzija Androida koju pogoni bazirana je na Androidu 4.4.4, koja je drastično promijenjena te više sliči na iOS. Prilagođeni sustav nosi naziv MIUI, koji je poznat custom ROM sceni, u verziji 6. Zanimljivo je da i updateovi za sustav stižu svakodnevno, sadrže uglavnom zakrpe, a veličine downloada je oko 350-400 MB. Ekstremno jednostavan lockscreen ne sadrži ništa osim sata dok se potezom u lijevo otvara kamera, a povlačenjem prema gore dolazi do home screena. Netipično Androidu, ne nalazimo uobičajeni launcher s odvojenim home screenom i popisom aplikacija, već se sve aplikacije prikazuju na homeu. Home prima pak 20 ikona, u rasteru 5x4 i još dodatne 4 u dock.

 

Cjelokupni dizajn sustava nedvojbeno podsjeća na Appleov iOS i to na najbolji mogući način. Jednostavnost, brzina i fluidnost iOS-a uparena je s naprednim funkcijama Androida. Kroz sve aplikacije i menije sustava dominantna je bijela boja i flat ikone, koje djeluju vrlo ispeglano. Tekst je u normalnom modu izrazito sitan, teško čitljiv na normalnim udaljenostima, a za dobivanje normalnije veličine teksta potrebno je postaviti slova na velika unutar postavki ekrana. Unatoč povećanju slova, tekst unutar aplikacija ostaje i dalje sitan tako da je dojam podosta nekonzistentan. Navigirajući kroz cijeli sustav nismo primijetili nikakva usporavanja niti zastajkivanja, bilo da smo koristili štedljiviji balanced ili agresivniji performance mode. Neovisno o modu, Mi4 se pali u brzih 24 sekunde.

 

Neki elementi sustava i aplikacija nisu prevedeni s kineskog jezika tako da ustvari nismo mogli ni odgonetnuti o kojim se funkcijama i aplikacijama radi. Očigledno se s ovim telefonom cilja i na mnogobrojne Kineze koji žive po cijelom svijetu. Predinstaliran ne nalazimo Googleov aplikacijski paket pa tako ni Google Play Store. Kako bi se Play Store instalirao potrebno je preko Xiaomijevog Marketa preuzeti Google Installer, kojeg smo tražili prilično dugo. Pretraživanje unutar Marketa i nije davalo rezultate pa smo morali pregledavati po kategorijama, dok slučajno nismo nabasali na instalacijski program. Nakon instalacije, bilo je potrebno nekoliko puta restartati uređaj pa se tek onda prijaviti kako bi proradio Googleov paket. Nakon toga, instalacija aplikacija s Google Play Storea bila je bez problema. Kada smo pokušali skinuti aplikaciju za Xiaomijev MiBand došli smo u jednake probleme, nismo mogli pronaći aplikaciju. Nakon traženja unutar Sport kategorije uspjeli smo ju pronaći, no nakon instalacije tražila je od nas da imamo Xiaomi račun, kao i za ostale aplikacije unutar sustava, poput Cloud pohrane (koja broji 5 GB). Registracija je potrajala te smo tek nakon 14 sati dobili potvrdu da je naš račun aktiviran. Forum je također mjesto na kojem se mogu pronaći informacije o korištenju Xiaomi mobitela.

Imenik, pozivi i društvene mreže

Aplikacija imenika sinkronizira kontakte sa Xiaomi računom, no nismo sigurni da li ih sinkronizira i s Googleovim računom. Postavke unutar imenika su, naime, na kineskom jeziku pa nismo uspjeli pronaći dio menija posvećen sinkronizaciji. Skidanjem neke od zamjenskih aplikacija s Play Storea, poput Contacts+, dobili bismo sve kontakte iz Googleovog oblaka.

 

Kvaliteta poziva bila je vrlo dobre kvalitete. Sugovornici su nas jasno i glasno čuli, kao i mi njih. Propuštenih poziva nismo imali. Aplikacija za pozive povezana je i s imenikom, ali i s posebnom tražilicom za telefonske brojeve, no ponovno ona je na kineskom, a u njoj nismo uspjeli pronaći brojeve za područje Hrvatske.

 

Aplikacija za društvene mreže nema, no dostupne su na Google Play Storeu. Mi smo isprobali uobičajene osumnjičene, Facebook, Twitter i Google Plus. Sve 3 radile su bez problema, no imale su karakteristična zastajkivanja kod međuučitavanja podataka koji se skidaju s Interneta. Performance modom zastajkivanje se osjetno smanjilo, no uzelo je i danak na autonomiji.

E-mail i poruke

Atipično Androidu, ne nalazimo Googleov Gmail, no kao i s drugim aplikacijama, moguće ga je skinuti preko Google Installera. No, i bez skidanja Gmaila, ugrađena Xiaomijeva e-mail aplikacija radi vrlo dobro. Jednakih je funkcionalnosti kao i Androidova e-mail aplikacija, no s tipičnim dizajnom za MIUI. Iako Gmail aplikacija nije predinstalirana, radila je jednako pouzdano kao i sve druge. Nismo primijetili niti jedan propušteni mail, no notifikacije za e-mail stizale su nešto kasnije nego na druge Android uređaje. SMS poruke klasično se sortiraju prema primatelju u razgovore, a poruke unutar njih slažu se po vremenu slanja, tj. primitka.

Procesor i memorija

Qualcommov MSM8974AC Snapdragon 801 u Xiaomiju Mi4 kuca na 2,5 GHz na sve četiri jezgre, a uz 3 GB RAM memorije popraćen je i s Adreno 330 grafičkim procesorom.

 

Prostor za pohranu nije proširiv, a na našem testnom modelu bilo je ugrađeno 16 GB dok je dostupna i verzija sa 64 GB. Od ugrađenih 16 GB, dostupno nam je bilo tek nešto malo više od 13 GB.

Baterija i trajanje

Baterija od 3080 mAh kod Xiaomija Mi4 računajući na hardver zvuči vrlo dobro. Ekran koji u mračnom okuženju može biti ekstremno niskog osvjetljenja, štedljivi i moćni procesor te postavka procesora koja automatski balansira štedljivost i brzinu, garantiraju odličnu autonomiju. U našem kraćem testu Xiaomi Mi4 se pokazao kao pravi maratonac. Uobičajenijim korištenjem od 1 sata slušanja glazbe, 1 sata surfanja i oko 1 sata dopisivanja putem WhatsAppa, na kraju dana Mi4 bismo odložili s oko 50% preostalog kapaciteta. Intenzivnijim korištenjem, spojenim MiBandom i s oko 3 i pol sata uključenog ekrana, preostali kapacitet na kraju dana bi nam iznosio oko 30%.
 

Pogledajte kompletnu ponudu Xiaomi mobitela i tableta: http://www.honorbuy.com 

Multimedija, FM radio, glazba

Predinstalirani glazbeni svirač podijeljen je u dva odjeljka. U prvom se nalazi online glazba, uglavnom kineskih izvođača, kojima možemo pristupiti bez kupnje. Europske i američke glazbe također ima, no vrlo malo, tek desetak izvođača. Drugi dio aplikacije pak zadužen je za glazbu unutar lokalne pohrane koja se sortira prema pjesmi, izvođaču ili prema albumu. Glazbeni player također učitava i glazbu koja je pohranjena u Xiaomijevom Cloudu, no učitavanje traje podosta dugo.

 

Kvalitetu reprodukcije glazbe Xiaomija Mi4 testirali smo putem Sonyjevih MDR-EX10LP slušalica, budući da u paketu nismo dobili slušalice. Audio postavke mogu se također  prilagoditi i putem ugrađenog Equalisera u kojem se može postaviti tip slušalica koje koristimo. Kvaliteta se podosta popravila kada smo odabrali korištenje in-ear slušalica. Reprodukcija glazbe je dobra, s izraženim basovima te čistim srednjim i visokom tonovima, no pomalo tiha spram konkurencije. Ugrađeni mono zvučnik na dnu uređaja umjereno je bučan te dobre kvalitete do 80% volumena zvuka, iznad 80% podosta se gubi na kvaliteti pa zvučnik počinje laganije krčiti.

 

Video player, slično kao i glazbeni player, nudi i online video klipove, no ponovno  uglavnom one iz Kine. S lokalnom reprodukcijom nismo imali problema, čak i s Full HD .mkv zapisima koje je bio užitak gledati na odličnom ekranu. Jedina mana gledanja videa je što se u horizontalnoj orijentaciji zvučnik lako pokrije rukom.

 

Galerija je ponovno sličnog dizajna, ima također odvojen online i lokalni dio te nadodan Photos odjeljak u kojem se sve slike kombiniraju u jedinstveni prikaz. U online dijelu moguće je pregledavati slike koje su uploadane u Xiaomi Cloud dok se u lokalnom dijelu prikazuju sve slike s lokalne pohrane složene u albume, ovisno o folderu u kojem se nalaze.

 

FM radio je ugrađen te po običaju zahtijeva spojene slušalice koje se pritom koriste kao antena. Prijem radija je dobar, a kvaliteta reprodukcije istovjetna onoj u glazbenom reproduktoru.

Fotoaparat i video

Sonyjev 1/3 inčni senzor broji 13 megapiksela, a svaki piksel je veličine 1,12 µm. U kombinaciji s otvorom leće (aperaturom) od f/1,8, Xiaomi Mi4 specifikacijama se pridružuje društvu najboljih na tržištu. Odlične specifikacije ocrtavaju se i na kvaliteti slika koja je u 13-megapikselnoj rezoluciji u 4:3 orijentaciji. Čak i pri tmurnijem zimskom vremenu, boje i kontrast su odlični te vrlo vjerni. Autofokus dobro procjenjuje objekt koji želimo izoštriti, no za slučaj da pogriješi, tapkanjem na ekranu željeni se objekt iznimno brzo dovodi u fokus.

 

Do jednostavnog sučelja kamere dolazi se unutar 1 sekunde, bilo da se kameru pokretalo  s lockscreena ili putem aplikacijskog prečaca. Sučelje pak skriva i poneke napredne funkcije, poput raznih filtara za slike i HDR načina slikanja. Iz istog se pak sučelja može pokrenuti i video snimanje koje podosta približava kadar, kao da se izrezuje snimka i uklanja širokokutnost leće. Video snimanje također podržava HDR, slow motion ili pak brze snimke, no one uglavnom kvare inače dobru kvalitetu snimke. Snimke Full HD rezolucije pokazuju tek manja izduživanja objekata u pokretu, a na promjene osvjetljenja reagiraju relativno brzo.

 

Prednja 8-megapikselna kamera jedna je od boljih prednjih koje smo isprobali te će sigurno poslužiti za pravljenje odličnih selfija. Kontrast i vjernost boja su odlični, a oštrina zadovoljavajuća za prednju kameru.


Fotografirano sa Xiaomi Mi4:

 

Za fotografije u originalnoj veličini kliknite na link: http://1drv.ms/1rTjDv2


 

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1417625910.jpg http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1417625950.jpg http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1417625997.jpg

Povezivost i Internet pretraživač

Xiaomi Mi4 opremljen je gotovo svim protokolima koje flagship treba imati. Nalazimo LTE, Wi-Fi AC, Bluetooth 4.0, infracrveni odašiljač, no nedostaje NFC.

 

Ugrađeni browser nije standardan Androidov, niti Googleov Chrome već poseban browser koji je razvijen u sklopu MIUI sustava. Performanse su u rangu standardnog Androidovog browsera, no nisu na razini Chromea. Neke kompleksnije stranice poput Mobil.hr osjetno se sporije otvaraju, no nakon učitavanja, pregledavanje je vrlo ugodno i brzo. Zumiranje za umanjeni tekst nije potrebno, budući da Full HD rezolucija daje ekranu odličnu oštrinu.

Benchmark test

Pri paljenju naših uobičajenih benchmark aplikacija, Xiaomi Mi4 nas je priupitao želimo li promijeniti performanse procesora iz Balanced u Performance. Takvo nešto još nismo imali prilike vidjeti, a funkcionalnost biranja režima rada procesora do sada je bila rezervirana samo za custom ROM-ove. U Performance modu, Quadrant Standard Mi4 daje 24.148 bodova, gotovo 5 puta više nego drugoplasiranom HTC One X-u. U štedljivijem Balanced modu pak, Quadrant Standard Mi4 boduje s 15.092 boda, 3 puta više nego HTC One X. Razlika od 9000 bodova je prilično drastična.

 

Vellamo u Balanced modu Mi4 daje 1546 bodova u Browser dijelu, smjestivši ga između Samsung Galaxyja S3 i LG Nexusa 4. Višejezgreni dio testa daje 1409 bodova, nekoliko bodova razlike spram HTC Onea M7 i Asus Nexus 7 (2012.). Jednojezgreni, metal dio testa, daje 1269 bodova, gurajući Mi4 između LG Nexusa 5 i HTC Onea M7. Perfomance mode ponovno mijenja stvari. Browser dio testa sada Mi4 daje 2306 bodova, zauzimajući mjesto ispod LG-a G3 i mjesto iznad One Plus Onea. Višejezgreni dio testa i nije osjetno poboljšan, 1611 bodova smješta Mi4 u društvo LG Nexusa 5 i Samsung Galaxyja S5. Metal test je osjetnije poboljšan, a s 1549 bodova Mi4 se pridružuje društvu One Plus Onea i HTC One M8.

Navigacija

Predinstaliranih navigacijskih aplikacija nema, pa čak niti Googleovih karata. Google karte, kao i sve Google aplikacije treba skinuti s Google downloaderom, nakon čega rade bez problema, kao i na svim drugim Androidima. Druge navigacijske aplikacije dostupne su uobičajeno, putem Google Play Storea.

Uredski paket

Osim kalkulatora,  ne nalazimo uredskih aplikacija na MIUI te time i Xiaomiju Mi4. Uredske aplikacije poput Office Suitea, kao i druge, možemo skidati nakon skidanja Google Play Storea. Office Suite 8 i Microsoft Office otvaraju bez problema sve datoteke, a pregledavanje istih je brzo i pregledno, zahvaljujući snažnom hardveru i odličnom ekranu.

Organizator i alarm

MIUI-ev kalendar se ne može sinkronizirati sa svim Cloud računima, već samo sa Xiaomi accountom. Za uobičajeniju sinkronizaciju putem Google Gmaila potrebno je skinuti neku od aplikacija s Play Storea, poput Googleove vlastite aplikacije kalendara.

 

Alarm je, slično kao i kod drugih Android modela, spojen u aplikaciju sata, koja uz alarm ima i svjetsko vrijeme, timer i štopericu. Alarme je moguće konfigurirati tako da se ponavljaju samo na određene dane i da imaju vlastiti ton zvona.

Aplikacije i igre

Popis predinstaliranih aplikacija i više je nego pristojan, no popis aplikacija koje su prilagođene europskom tržištu je podosta malen. Neke aplikacije su prevedene samo u glavnom dijelu sučelja dok su u menijima ostale na kineskom. Većina sadržaja koji se učitava, poput predloženih glazbenika unutar glazbe također su kineski izvođači. Za instalaciju uobičajenih i popularnijih aplikacija, potrebno je instalirati Google Play Trgovinu, budući da Xiaomijev Market gotovo da nema ni jednu koju bismo inače pronašli na Google Play Storeu.

 

Na Xiaomiju Mi4 probali smo igrati Fifu 2015 i Asphalt 8 Airborne. Obje su igre, bilo da smo koristili Balanced ili Performance mode, radile besprijekorno. Glavna pak razlika između dva moda bila je u vremenima učitavanja koja su bila primjetno kraća u Performance modeu. U Performance modeu primijetili smo i jače zagrijavanje uređaja u području pokraj kamere koja nisu bila toliko izražena u Balanced modu.

Cijena za Xiaomi Mi4

Xiaomi Mi4 dostupan je putem Xiaomijevog web shopa gdje verzija sa 16 GB stoji 379,99 američkih dolara.

Cool faktor

Osim elegantnog dizajna te stražnje stranice s efektom, Xiaomi Mi4 nema previše ističućih cool faktora.

Zaključak testa

Odličnim specifikacijama, elegantnim dizajnom i kvalitetom izrade u razini najboljih, Xiaomijev Mi4 može privući i klijentelu naviklu na etabliranije marke, zaključujemo našu recenziju / review. Popraćen pristupačnom cijenom, jednostavnošću i fluidnošću koja nedostaje ponekim Android modelima, Mi4 djeluje kao pun pogodak za one koji se tek trebaju odlučiti za Android model, a već su upoznati s drugim platformama. U našem detaljnom testu dali smo vam sve informacije bitne za pokretanje telefona nakon kupnje tako da vrlo brzo možete imati funkcionalan telefon.

 

Plus

+ Brzina

+ Izrada

+ Ekran

+ Cijena

 

Minus

- Ekran nije zaštićen

- Memorija nije proširiva

- Sustav nije u potpunosti prilagođen europskom tržištu

Konkurencija - Apple iPhone 6

U kućište sličnog dizajna kao „petica“, a veličine kao „šestica“, Xiaomi je ugurao 0,3 inča veći ekran nego Apple u iPhone 6. Kvaliteta reprodukcija je na jednakoj razini, no Xiaomijev je osjetno oštriji. Performanse i fluidnost su gotovo pa jednake, unatoč velikoj hardverskoj razlici u kojoj je Xiaomi osjetno dominantan. iPhone 6 se ne može pohvaliti autonomijom, pogotovo ne u usporedbi sa Xiaomijem Mi4 koji ima oko 1250 mAh veću bateriju. Iako Xiaomi ima veću rezoluciju kamere od 13 megapiksela, Apple  bolje iskorištava ugrađenih 8 megapiksela u iPhoneu 6 te time iPhone ima bolje slike. iPhone 6 dostupan je po osjetno većoj cijeni od 7.499 kuna, uz daleko slabiji ugrađeni hardver.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1417626016.jpg

Konkurencija - Sony Xperia Z3

Sonyjeva Xperia Z3 i Mi4 dijele mnogo toga. Sličan dizajn, usporediva kvaliteta izrade te gotovo jednake hardverske karakteristike. Oba imaju jednaki četverojezgreni čipset i 3 GB RAM memorije. Z3 ima zanemarivo veću bateriju, no nešto veći ekran. Unatoč tome, autonomija im je gotovo pa jednaka. Xperijina 20,7-megapikselna kamera može deklasirati većinu kamera na mobilnom tržištu pa tako i Xiaomijevih 13 megapiksela. Sony Xperia Z3 dostupna je po osjetno većoj cijeni od 6.098 kuna.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1417626057.jpg

 

 

 

Komentari

Trenutno nema komentara.

Odgovori